BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
KATEGORİLER Yarışlar 26 HAZİRAN 2012 / 08:20

MotoGP Sürücülerinden Panigale İzlenimleri


Valentino Rossi, 21-24 Haziran süresince yapılan Dünya Ducati Haftası etkinliğinde, 1199 Panigale 'yi takım arkadaşı Nicky Hayden ile birlikte görücüye çıkardı. Misano Pistini dolduran yaklaşık 60.000 kişilik meraklı kalabalığın önünde Panigale 'yi pistte test eden Rossi 'nin söylediklerine gelecek olursak:

"Panigale 'yi pistte test ederken fazla vaktimiz yoktu, sadece iki tur atabildik. Nicky ile birlikte birkaç tekere kalktık ve yanlama yaptık. Panigale ufak ve hızlı, cidden çok hızlı. Aynı zamanda çok da güzel görünüyor. Kesinlikle büyüleyici bir motosiklet. "

Nicky Hayden 'ın yorumları ise şu şekilde:

"Panigale 'yi ilk kez kullanma şansına eriştim. Sadece iki tur atabildik ama daha fazlasını isterdim. Motosiklet tıpkı tanıtıldığı gibi çalışıyor. Çok şık görünüyor ve oldukça eğlenceli bir sürüşe sahip. Bu motosikletin bu kadar ilgi görmesi sebepsiz değil. "

Çeşitli otoriteler tarafından 2012 'nin en etkileyici motosikleti olarak nitelendirilen Panigale 'nin MotoGP sürücülerini de bu kadar etkilemesine şaşırdığımızı söyleyemeyiz.