BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
KATEGORİLER Magazin 18 EYLÜL 2013 / 18:44

Ducati Alstare Takımını Ağırladık


Daha önceden Formula 1 ve MotoGP 'ye ev sahipliği yapan Istanbul Park uzun süredir böylesine büyük bir organizasyona kapılarını açmıyordu. Henüz bundan birkaç ay önce World Superbike yarışlarının bir ayağının Istanbul 'da gerçekleşeceği açıklandığında bizler için heyecan verici bir sürpriz olmuştu. Birçoğumuz WSBK yarışlarını ilk kez canlı olarak izleme fırsatına erişecekti. Bu büyük güne doğru geri sayarken Ducatistanbul ekibi olarak unutulmayacak bir hatıra yakalama fırsatının peşindeydik.


Bir hayali gerçekleştirmek adına yarış için İstanbul 'a gelen Ducati Alstare ekibini ağırlamak istiyorduk. Bu amaçla takımla yaptığımız görüşmelerimiz olumlu geçti. Kendileri bizim hevesli tutumumuza karşı oldukça ilgili yaklaştılar ve bizlerle bir imza etkinliği yapmayı kabul ettiler.  Uluslarası arenada Ducati camiasına son sampiyonluğunu tattıran efsanevi İspanyol pilot Carlos Checa ve ünlü İtalyan pilot Ayrton Badovini ile tanışma fırsatı artık daha gerçekçi bir hal almaya başlamıştı. Artık hazır olmalıydık.


11 Eylül 2013 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğe ilgi büyüktü. Boğaz manzaralı Oba Restaurant 'ın otoparkını tıklım tıklım dolduran Ducati 'ler bunun en büyük göstergesiydi. Birçok üyemizle beraber Motoron dergisi editörü Ahmet Köseoğlu ,  Eurosport spikeri Yiğit Top ve yine televizyonlardan "Altın Elbiseli Adam" olarak tanıdığımız Barkın Bayoğlu da bizlerle birlikteydi. Alstare Takımı  yarış motosikletlerinden birini mekanda dekor olarak kullanabilmemiz için kulübümüze emanet etti.  Bizler de bu heyecan verici makineyi restoranın içine kadar sokup yanımızdan hiç ayırmadık. Bu sayede ziyaretçilerimiz bu özel motosiklete dokunma ve hatta üzerinde fotoğraf çektime imkanına eriştiler.


İmza etkinliği çok renkli geçti. Katılımcılar kaskını , şapkasını veya tshirt 'ünü imzalattırmak için kuyruk oluşturdu. Hatta aramızdan bazıları motosikletinin deposunu ve çamurluğunu söküp imzalattırmak için yanında getirmişti. Bunun yanında etkinliğe katılan herkes imzalı posterlere de sahip oldu.


Geçtiğimiz senelerde MotoGP 'de yarışmak için İstanbul 'da bulunan Carlos Checa , üzerindeki yoğun ilgiye rağmen rahat ve samimi tavırları ile hayranlarının ilgi odağı oldu .  Ayrton Badovini ise bu denli büyük ilgi ve alakayı şaşkınlıkla karşıladı. Bu yoğun ilginin karşısında  halinden gayet memnun görünüyordu. İmzaların ardından kendilerine teşekkür amaçlı verdiğimiz plaketleri ve hediyelerimizi takdim ettik.


Alstare ekibindekiler etkinlik sırasında birçok üyemizin giymiş olduğu kulüp  t-shirt 'lerini çok beğendiklerini dile getirdiler.  Bizler de jest amaçlı kendilerine birer T-Shirt armağan ettik.


Daha sonra Oba Restaurant 'tan ayrılarak  tüm takımı yanımıza alıp  tekne ile boğaza açıldık. Bir sonraki durağımız  Çengelköy 'de bulunan Rigel Restaurant 'tı. Ne de olsa İstanbul 'a gelip de rakı içmemek olmazdı. Boğazın ışıkları eşliğinde güzel bir yemeğin ardından geceyi noktaladık.


[gallery ids="1274,1295,1296,1297,1299,1298,1300"]