BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
DUYURULAR 04 NİSAN 2016 / 07:42

Aragon'dan iyi, Arjantin'den kötü haberler

Aragon'dan ikinci günde de müthiş haberler aldık. Chaz Davies ikinci yarışı da kazanarak duble yaparken, Superstock 1000'de Aruba.it Ducati Junior takımı pilotları Mercado ve Rinaldi, bir ve ikinci sırayı alarak sezona olabilecek en iyi başlangıcı yaptılar.

Superstock 1000'de Türk pilot Toprak Razgatlıoğlu antremanlarda, elini kırarak bu yarışta start alamadı. Geçmiş olsun Toprak derken, Supersport'ta bu sezon ilk yarışını kazanan Kenan Sofuoğlu'nu tebrik ediyoruz. Kenan böylece genel klasmanda ikinci sıraya yükseldi.

MotoGP Arjantin'de ise son viraja ikinci ve üçüncü giren pilotlarımız, Iannone'nin düşerken kendisiyle birlikte Dovizioso'yu da düşürmesiyle duble podyumu kılpayı ile kaçırdı. Eğer bu olmasaydı, Ducati bize en iyi haftasonlarından birini yaşatmış olacaktı. Kaza sonrası Dovizioso, Iannone'yi suçladı. Umarız iki yarışta da düşerek puan alamayan Iannone, bundan sonraki yarışlarda daha sorumlu bir sürüş sergiler. Dovizioso düştükten sonra, motorunu finish çizgisine kadar iterek üç puan almayı hak etti.

[gallery link="file" ids="1848,1849,1850,1845,1846,1847"]